• 09124869625
  • 02155153624
چاپ افست
چاپ افست

چاپ افست نوعي چاپ كه در حال حاضر به شکل وسیعی به منظور چاپ مجله، بروشور، کاتالوگ، پوستر، کتاب و ... موررد استفاده قرار می‎گیرد.این چاپ عموما بر روی کاغذ، فلز و یا نایلون انجام می‎شود و تعداد تیراژ آن بیشتر از 1000 عدد می‎باشد.

کاربرد غلطکها در دستگاه چاپ افست
کاربرد غلطکها در دستگاه چاپ افست
در دستگاه چاپ افست، دو غلط كوچك با غلطك اصلي زينك تماس دارند که يكي از آنها با محفظه مرکب پیوند دارد و ديگري با محفظه آب. بسته به تصويري كه با مواد پليمري بر سطح آن نقش بسته، غلطك زينك مركب را از غلطك بخود جذب می‎نماید و دیگر قسمت ها فقط مرطوب می‎شود.
مكانيزم چاپ افست
مكانيزم چاپ افست
دستگاه چاپ افست با چهار رنگ مكانيزم بالا، 4 بار در طول دستگاه تكرار مي شود. از این رو اندازه ها و ابعاد دستگاه هاي چاپ افست به اندازه و سایز چاپ آنها و همچنین به تعداد رنگ آنها بستگی دارد. هزینه ای که برای خرید دستگاه هاي چاپ افست صرف می‎شود نیز به همين امر، كمپاني توليد كننده و سال توليد دستگاه بستگي دارد.
بخش های مختلف و عمده ‎یک دستگاه چاپ افست
بخش های مختلف و عمده ‎یک دستگاه چاپ افست
-واحد تحویل که کاغذ های چاپ شده را به روی یکدیگر جمع آوری و آماده ‎انتقال می نماید. - واحد چاپ که شامل بخش رطوبت و مرکب دهی و تامین فشار دستگاه را انجام می دهد.
کاغذ مصرفی دستگاه چاپ افست
کاغذ مصرفی دستگاه چاپ افست
یک دستگاه چاپ افست بر اساس کاغذ مصرفی آن تقسیم بندی می شوند که گاهی کاغذ مصرفی رول و گاهی ورق می باشدکه مصرف دستگاه های چاپ ورقی در مقایسه با دستگاه های چاپ رول بیشتر است.
اصول طراحی درچاپ افست
اصول طراحی درچاپ افست
تأثیر رنگ بر نوشتار «رنگ» نقش مهمی در هر کار گرافیکی است. از آنجایی که نوشتار در سفارش چاپی مهم است، توجه به رنگ و انتخاب درست آن نیز بسیار اهمیت دارد. برای خوانده شدن متن باید نوشتار به صورتی باشد که خوب دیده شود. به کار بردن رنگ های مناسب در نوشتار به شکل صحیح در تحقق این امر بسیار مؤثر است.
ویژگی‌های کاغذ سنگ
ویژگی‌های کاغذ سنگ
این کاغذ علاوه‌بر مزایای زیست محیطی دارای یکسری ویژگی‌های منحصر به فرد دیگر هم هست. کاغذ سنگ، کاملاً ضد آب است و حتی کار چاپی انجام شده روی آن نیز هیچ تاثیری از مجاور بودن و یا غوطه‌ور شدن درون آب نخواهد گرفت.
تولید کاغذ از سنگ آهک
تولید کاغذ از سنگ آهک
کاغذ که در ابتدا تنها اختراعي بود برای نوشتن، با توسعه و پیشرفت در جوامع بشری امروزه به کالائي تبدیل شده است که عملا در تمامي زوایای زندگي بشری حضوردارد. امروزه بیش از 300 نوع محصول از کاغذ تهیه مي شود که در حوزه های فرهنگ، صنعت و بهداشت به کار می رود.
تولید کاغذ خوراکی باطعم های مختلف
تولید کاغذ خوراکی باطعم های مختلف
شش دانشجوی چینی در سومین دوره رقابت های سراسری کارآفرینی نوآورانه که در شهر چونگ کینگ در جنوب غربی این کشور برگزار شده بود برای ابتکار جدید خود که تولید کاغذ خوراکی است، به مقام دوم رسیدند . این کاغذ از سبزیجاتی مانند سیب زمینی، هویج، کلم بروکلی و کلم بنفش ساخته شده است.
تاریخچه ساخت دستگاههای چاپ اولیه
تاریخچه ساخت دستگاههای چاپ اولیه
در اوایل قرن نوزدهم میلادی (۱۲-۱۸۱۱) مخترعی به نام فردریک کونیگ توانست دستگاه چاپ را مکانیزه کند و او بود که اولین دستگاه چاپ اتوماتیک سیلندری را ساخت .در سال بعد قسمت های مختلف این دستگاه ، از جمله مکانیزم محرکه روش گردش سیلندر و سیستم اپراتوری آن به تدریج اصلاح گردیده و دستگاه بهینه سازی شد.
چاپ لترپرس یا برجسته
چاپ لترپرس یا برجسته
چاپ برجسته از قدیمی ترین روش های چاپی است که در اوسط قرن پانزدهم توسط گوتنبرگ اخترا گردید. چون نخستین بار از این روش برای تکثیر متن و کتاب استفاده شده، در زبان آلمانی به آن « روش چاپ کتاب نیز گفته می شود.